Mətbuat şərhi 10 sentyabr 2016 03:23
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Mərakeş Krallığının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri Hassan Hamini diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib
10 sentyabr 2016 03:23
Azərbaycandan xoş təəssüratla ayrıldığını qeyd edən səfir Hassan Hami diplomatik fəaliyyətinin uğurla həyata keçirilməsi üçün ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü bildirdi. Səfir Azərbaycanı hər zaman dost və qardaş ölkə kimi xatırlayacağını vurğuladı.
Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycan və Mərakeş arasında ikitərəfli münasibətlərin yüksək səviyyədə olmasını məmnunluqla qeyd etdi. Mərakeşin Ermənistan Respublikasının Azərbaycan Respublikasına qarşı təcavüzünə dair İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının Kontakt Qrupuna qoşulmasının təqdir edildiyini bildirdi.
Elmar Məmmədyarov ölkələrimiz arasında əməkdaşlığın bütün sahələr üzrə inkişafına verdiyi töhfələrə görə səfirə öz təşəkkürünü bildirdi və ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzu etdi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Hassan Hami, Ambassador of the Kingdom of Morocco to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic tenure
10 September 2016 03:23
Noting that he is leaving Azerbaijan with good impressions, Ambassador Hassan Hami expressed his gratitude for the support provided to him to run successfully his diplomatic activities. Ambassador stressed that he will always remember Azerbaijan as a friendly and brotherly country.
Minister Elmar Mammadyarov expressed satisfaction with the high level of bilateral relations between Azerbaijan and Morocco. He emphasized that Morocco’s joining to the Contact Group of the Organization of Islamic Cooperation on the aggression of the Republic of Armenia against the Republic of Azerbaijan is appreciated.
Minister Elmar Mammadyarov extended appreciations to Ambassador for his contributions to the development of all areas of cooperation between Azerbaijan and Morocco and wished him every success in his future diplomatic activities.