Mətbuat şərhi 08 sentyabr 2016 04:25
Fransaya işgüzar səfəri çərçivəsində Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Fransa Respublikasının Avropa Məsələləri üzrə Dövlət Naziri Harlem Desir ilə görüşüb
08 sentyabr 2016 04:25
Görüşdə Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsinin həlli üzrə aparılan substantiv danışıqlar prosesinin mövcud vəziyyəti barəsində ətraflı fikir mübadiləsi aparıldı. Tərəflər münaqişənin həlli üzrə aparılan substantiv danışıqlar prosesinin daha da sürətləndirilməsinin vacibliyini qeyd etdilər.
Nazir Elmar Məmmədyarov münaqişənin tezliklə həllinə nail olmaq üçün Azərbaycanın daim substantiv və nəticə yönümlü danışıqların tərəfdarı olduğunu vurğuladı.
Görüşdə həmçinin Azərbaycan və Fransa arasında ikitərəfli siyasi, iqtisadi və mədəni əlaqələrin davamlı şəkildə inkişafından məmnunluq ifadə olundu.

Press release 08 September 2016
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Harlem Desir, Secretary of State for European Affairs of France within his working visit to France
At the meeting the sides had comprehensive exchange of views on current status of substantive negotiation process over the settlement of Armenia-Azerbaijan conflict.
The sides stressed the importance of further acceleration of substantive negotiation process.
Minister Elmar Mammadyarov emphasized that Azerbaijan always supported substantive and result oriented negotiations to achieve the soonest resolution of the conflict.
At the meeting, the sides also expressed their satisfaction of the sustainable development of the bilateral political, economic and cultural relations between Azerbaijan and France.