No:012/26, Xarici İşlər Nazirliyinin rəhbər heyətinin 20 Yanvar - Ümumxalq Hüzn Günü münasibətilə Şəhidlər Xiyabanını ziyarətinə dair mətbuat məlumatı
20 yanvar 2026 12:15
20 yanvar 2026-cı il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun rəhbərlik etdiyi Xarici İşlər Nazirliyi heyəti 20 Yanvar - Ümumxalq Hüzn Günü münasibətilə Şəhidlər Xiyabanını ziyarət edib.
Ziyarət zamanı ölkəmizin müstəqilliyi, ərazi bütövlüyü və suverenliyi uğrunda canlarından keçmiş oğul və qızlarımızın əziz xatirəsi dərin hörmət və minnətdarlıqla yad edilib, onların məzarları üzərinə gül dəstələri düzülüb.

No:012/26, Press Release on the Visit of the Leadership of the Ministry of Foreign Affairs to the Alley of Martyrs on the Occasion of 20 January – National Mourning Day
20 January 2026 12:15
On 20 January 2026, the delegation of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, led by Minister Jeyhun Bayramov, visited the Alley of Martyrs on the occasion of 20 January – National Mourning Day.
During the visit, the cherished memory of our sons and daughters who sacrificed their lives for the independence, territorial integrity and sovereignty of our country was honored with deep respect and gratitude, and floral tributes were laid at their graves.