No:054/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri və ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədrinin şəxsi nümayəndəsi ilə video-konfrans formatında görüşünə dair məlumatı
16 fevral 2021-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri İqor Popov (Rusiya Federasiyası), Stefan Viskonti (Fransa), Endryu Şofer (ABŞ) və ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədrinin şəxsi nümayəndəsi Anjey Kaspşik ilə video-konfrans formatında görüşü keçirilib.
Görüşdə tərəflər bölgədə mövcud olan cari vəziyyəti, o cümlədən 10 noyabr 2020-ci il və 11 yanvar 2021-ci il tarixli üçtərəfli bəyanatların icrası ilə bağlı məsələləri müzakirə ediblər.
Bölgədə dayanıqlı sülh və təhlükəsizliyin təmin edilməsi üçün etimadın bərpa olunması və əminamanlıq şəraitində birgəyaşayışın həyata keçirilməsinin vacibliyi vurğulanıb.

No:054/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the video conference between Minister Jeyhun Bayramov and the OSCE Minsk Group Co-Chairs and the Personal Representative of the OSCE
On February 16, 2021, Foreign Minister Jeyhun Bayramov met with the OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov (Russian Federation), Stéphane Visconti (France), Andrew Schofer (USA) and Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Andrzej Kasprzyk in the format of a video conference.
The sides discussed the current situation in the region, including the implementation of the trilateral statements of November 10, 2020 and January 11, 2021.
The importance of restoring trust and peaceful coexistence to ensure lasting peace and security in the region was stressed.