No:452/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Hakan Fidan ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
3 dekabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ATƏT-in Nazirlər Şurasının 32-ci iclası çərçivəsində Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Hakan Fidan ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan-Türkiyə arasında möhkəm dostluq, qardaşlıq və strateji müttəfiqlik münasibətlərinin bütün istiqamətlər üzrə inkişafı məsələləri, habelə geniş bölgədə mövcud təhlükəsizlik vəziyyəti, regional sülh və sabitliyin təmin olunması istiqamətində görülən tədbirlər müzakirə olunub.
Bu çərçivədə iki ölkə arasında siyasi dialoqun yüksək səviyyədə davam etməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.
Tərəflər iqtisadiyyat və ticarət, energetika və nəqliyyat-kommunikasiya layihələri, o cümlədən regional bağlantı təşəbbüslərinin reallaşdırılması ilə bağlı perspektivləri nəzərdən keçiriblər.
Nazirlər beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində sıx əməkdaşlığın davam etdirilməsinin əhəmiyyətini qeyd edərək, Azərbaycan və Türkiyənin bir-birini qarşılıqlı şəkildə dəstəkləməsinin regional əməkdaşlığa müsbət töhfə verdiyini vurğulayıblar.

No:452/25, Press release on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye, Hakan Fidan
04 December 2025 09:01
On 3 December 2025, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, met with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye, Hakan Fidan, on the sidelines of the 32nd Meeting of the OSCE Ministerial Council.
During the meeting, issues related to the development of strong friendship, brotherhood, and strategic allied relations between Azerbaijan and Türkiye in all areas were discussed, as well as the existing security situation in the wider region and measures aimed at ensuring regional peace and stability.
In this context, the importance of maintaining high-level political dialogue between the two countries was emphasized.
The sides reviewed prospects for cooperation in the fields of economy and trade, energy, and transport-communication projects, including the implementation of regional connectivity initiatives.
The ministers noted the importance of continuing close cooperation within international organizations, emphasizing that mutual support between Azerbaijan and Türkiye contributes positively to regional cooperation.