No:256/25, Nazir Ceyhun Bayramovun İordaniya Haşimilər Krallığının Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Ayman Əs-Səfadi ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
21 iyun 2025 16:26
21 iyun 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının Xarici İşlər Nazirləri Şurasının İstanbul şəhərində keçirilən 51-ci sessiyası çərçivəsində İordaniya Haşimilər Krallığının Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Ayman Əs-Səfadi ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan və İordaniya arasında ikitərəfli və çoxtərəfli əməkdaşlıq məsələləri, Yaxın Şərq bölgəsində regional vəziyyət, İsrail-İran qarşıdurması müzakirə olunub.
Azərbaycan ilə İordaniya arasında mövcud olan dostluq və tərəfdaşlıq münasibətlərinin inkişafı, ikitərəfli və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi üçün səylərin daha da artırılmasının vacibliyi vurğulanıb. Azərbaycan Respublikası Hökuməti və İordaniya Haşimilər Krallığı Hökuməti arasında Ticarət, İqtisadi və Texniki Əməkdaşlıq üzrə Hökumətlərarası Komissiyanın növbəti iclasının yaxın zamanlarda təşkilinə hazırlıq məsələləri nəzərdən keçirilib.

No:256/25, Press release on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the Hashemite Kingdom of Jordan, Ayman Safadi
21 June 2025 16:26
On 21 June 2025, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, met with the Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the Hashemite Kingdom of Jordan, Ayman Safadi, within the framework of the 51st session of the Council of Foreign Ministers of the Organization of Islamic Cooperation (OIC) held in the city of Istanbul.
During the meeting, issues of bilateral and multilateral cooperation between Azerbaijan and Jordan, the regional situation in the Middle East, and the Israel-Iran confrontation were discussed.
The importance of further intensifying efforts to develop the existing relations of friendship and partnership between Azerbaijan and Jordan, as well as to expand cooperation both bilaterally and within international organizations, was emphasized. Preparations for the next meeting of the Joint Intergovernmental Commission on Economic Cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Hashemite Kingdom of Jordan were reviewed.