No:239/25, İsrail-İran qarşıdurması ilə bağlı bəyanat
İsrail Dövləti tərəfindən İran İslam Respublikasının ərazisinə qarşı həyata keçirilmiş hərbi əməliyyatlardan ciddi şəkildə narahatıq.
Vəziyyətin gərginləşdirilməsini qəti şəkildə pisləyərək, tərəfləri mövcud fikir ayrılıqlarını yalnız beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərinə uyğun olaraq, dialoq və diplomatik yollarla həll etməyə çağırırıq.
Mülki əhalinin və obyektlərin təhlükəsizliyinin təmin edilməsinin vacibliyini xüsusi olaraq vurğulayırıq.
Yaxın Şərqdə vəziyyətin daha da gərginləşməsinin qarşısını almaq məqsədilə diplomatik yollarla təmasların və müvafiq beynəlxalq mexanizmlər çərçivəsində səylərin davam etdirilməsi əhəmiyyət kəsb edir.

No:239/25, Statement on the Israeli-Iranian escalation
We are deeply concerned by the military operation carried out by the State of Israel against the territory of the Islamic Republic of Iran.
While resolutely condemning the escalation of the situation, we urge the parties to resolve their differences through dialogue and diplomatic means, in accordance with the norms and principles of international law.
We particularly emphasize the importance of ensuring the safety of the civilian population and facilities.
It is important to continue contacts through diplomatic channels and efforts within the framework of relevant international mechanisms in order to prevent further escalation of the situation in the Middle East.